Intensieve multi family-therapie (iMFT) in het dagcentrum
Het UZ Gent werd door het RIZIV erkend als nationaal referentiecentrum voor de behandeling van eetstoornissen bij jongeren tot en met 23 jaar. Via intensieve familiegroepstherapie of multifamily-therapie (iMFT) betrekken we familieleden bij de behandeling. Lees meer over iMFT.
Samenwerking met ouders en naaste familie
We hechten veel belang aan een goede samenwerking met de ouders en naaste familie van onze patiënten.
- Tijdens de derde en de negende week van de opname nodigen we de patiënt en de mensen uit zijn of haar omgeving uit op de stafvergadering.
- De verpleegkundig individueel begeleider kan gesprekken plannen met het gezin of de ouders van de patiënt.
- Tijdens de eerste of tweede week van de opname hebben we indien mogelijk een eerste systeemgesprek.
- De systeemtherapeut geeft psycho-educatie voor de familie.
- Bij het opnamegesprek met de arts en verpleegkundige worden ook de ouders of partner van de patiënt betrokken.
- Bij opname geven we een infomap mee.
- We organiseren activiteiten voor broers en zussen van patiënten, een ouder-kindnamiddag en familieavonden over diverse thema’s.
Je kan altijd een teamlid aanspreken als je op de afdeling bent. Aarzel niet om ons te bellen, ook als de patiënt het weekend thuis doorbrengt.
Familievriendelijke psychiatrie
Lees meer over ons project familievriendelijke psychiatrie.