Mogelijk vooraf op raadpleging
Verwijst je behandelend specialist je naar ons team voor een gespecialiseerde ingreep – zoals EBUS, EUS of endoscopische longvolumereductie? Dan moet je mogelijk vooraf op consultatie komen bij de interventioneel longarts. Zo kunnen we de ingreep optimaal voorbereiden en garanderen dat die in de beste omstandigheden verloopt. Tijdens de consultatie krijg je de nodige informatie over de procedure en kan je al je vragen stellen.
Bereid je goed voor
Een longonderzoek of -behandeling is spannend. Daarom trekken we tijdens de consultatie en voor een procedure voldoende tijd uit om je goed te informeren en te begeleiden.
Voor een vlot verloop volg je het best deze adviezen.
- Breng altijd een medicatielijst mee.
- Lees de brochure die je krijgt tijdens de consultatie. Werd je verwezen vanuit een ander centrum, dan kan je de brochure op onze website downloaden.
- Zal de procedure onder narcose uitgevoerd worden? Dan sturen we jou vooraf de preoperatieve vragenlijst via het patiëntenportaal Mijn UZ Gent. Die kan je daar makkelijk en veilig invullen.
- Denk ook na over de voorschriften en attesten die je nodig hebt, zo kan je ze tijdens de (dag)opname vragen.
Wat met medicatie?
Als je bloedverdunners neemt, meld dat dan ten laatste tien dagen voor het onderzoek aan je verwijzende arts. Je arts zal aangeven wanneer je moet stoppen met bloedverdunners en of er een vervanging nodig is.
Inhalatietherapie is geen probleem. Neem je ochtenddosis inhalatietherapie gewoon in en breng je puffers mee naar het onderzoek.
Verdoving
Tijdens een onderzoek of behandeling zorgen we ervoor dat je geen pijn hebt en alles goed verdraagt. Er kan gekozen worden voor een lokale verdoving van de keel of de huid. Voor sommige onderzoeken opteert de behandelend arts voor een sedatie (roes) en in andere gevallen voor een volledige anesthesie (narcose).
We bespreken dit vooraf met jou tijdens de consultatie. Je vindt de info ook in de brochure.