Multidisciplinaire teams
Onze artsen van de afdeling 'Maag-, darm- en leverziekten en voedingsproblemen kinderen' maken deel uit van de multidisciplinaire teams voor de behandeling van kinderen en adolescenten met spina bifida, mondmotorische problemen, darmfalen, mucoviscidose, metabole leverziekten, obesitas met hepatologische of endocriene complicaties en allergieën.
We bieden zorg op maat van je kind en werken daarvoor intensief samen met gespecialiseerde kinderdiëtisten, kinderpsychologen en -psychiaters, logopedisten, apothekers en kinderradiologen. We werken ook nauw samen met de kinderchirurgen: dr. Katrien Van Renterghem, dr. Dirk Van de Putte en dr. Lucas Matthyssens. Zij hebben veel ervaring in laparoscopische ingrepen of kijkoperaties bij (jonge) kinderen, ook voor aangeboren afwijkingen van het maag- en darmstelsel.
De afdeling heeft daarnaast ruim twintig jaar ervaring met levertransplantatie bij kinderen. Daarvoor werken we nauw samen met de diensten Algemene en hepatobiliaire heelkunde en Intensieve zorg Kindergeneeskunde.
Gemeenschappelijke spreekuren
Transitie naar volwassenengeneeskunde
Chronisch zieke kinderen worden adolescenten en later volwassenen. We begeleiden hen dan ook tijdens de transitie, de overgang van kinder- naar volwassenengeneeskunde. Daarvoor organiseren we gezamenlijke consultaties met artsen van de dienst Maag-, darm- en leverziekten voor volwassenen:
- gastro-enterologie: dr. Jeroen Geldof en prof. dr. Triana Lobatón Ortega
- hepatologie: prof. dr. Anja Geerts
Hepato-metabole aandoeningen
In samenwerking met de collega's van het Centrum voor erfelijke metabole aandoeningen houden we een gemeenschappelijk spreekuur voor kinderen met hepato-metabole aandoeningen.
Obesitas met hepatologische of endocriene complicaties
Met dr. Saskia Van der Straaten en dr. Sara Van Aken van de afdeling Endocrinologie en diabetologie kinderen en adolescenten houden we een gemeenschappelijk spreekuur voor kinderen en adolescenten met obesitas met hepatologische of endocriene complicaties. Voor dit spreekuur heb je een verwijzing door een gespecialiseerd centrum nodig.
Sondeafhankelijkheid of mondmotorische problemen
Voor kinderen met sondeafhankelijkheid of mondmotorische (ontwikkelings)problemen is een multidisciplinaire policonsultatie mogelijk bij een gespecialiseerde logopediste, diëtiste en kinderarts. Ook een psycholoog is bij het team betrokken.
Gecombineerde problematiek
Voor kinderen met een gecombineerde problematiek – maag-, darm- en leverziekten, chirurgie en longziekten – organiseren we gemeenschappelijke spreekuren met een kindergastro-enteroloog, kinderchirurg en kinderlongarts.
Allergieën
Voor kinderen met een allergie houden we een gemeenschappelijk spreekuur met dermatoloog prof. dr. Hilde Lapeere, een verpleegkundige en een kindergastro-enteroloog. Stellen we tijdens de consultatie een allergie naar de luchtwegen vast, dan raadplegen we ook kinderlongarts dr. Julie Willekens.
Mucoviscidose
Ons ziekenhuis is een erkend referentiecentrum voor mucoviscidose. Kinderen met mucoviscidose kunnen terecht in het Centrum voor mucoviscidose voor gemeenschappelijke consultaties met verschillende artsen en paramedici: verpleegkundigen, kinesitherapeuten, ergotherapeuten en sociaal verpleegkundigen.
Spina bifida
Ook voor spina bifida is ons ziekenhuis een erkend referentiecentrum. In het Spina bifida-referentiecentrum houden we gemeenschappelijke consultaties met verschillende artsen en paramedici: verpleegkundigen, kinesitherapeuten, ergotherapeuten en sociaal verpleegkundigen.